Trik: Používajte menšie taniere

Niekedy len veľkosť taniera môže ovplyvniť, aké jedlo si naložíte. Ak doma používate veľké taniere, tak jedlo sa v nich potom môže celkom strácať. Potom naložíte viac, než by bolo primerané. A je zle!

Ak teda potrebujete schudnúť, prejdite si svoj riad. Ako vyzerá porcia jedla? Pretože ak máte veľký tanier, zjete viac. Zdravá strava preto môže byť pekne regulovaná aj takou maličkosťou, ako je kuchynský riad.

Predstavte si situáciu, že na bežný tanier chcete naložiť porciu jedla. Na veľkom tanieri vznikne optický klam a aj 8 knedlí sa bude javiť dosť úboho. Viem, z malého taniera sa bude jesť ťažko, ak si naň naložíte celú kopu. Ale pri chudnutí to nie je dobrý nápad. Ide predsa o to naložiť si čo najmenšiu porciu.

Takto vyzerá porcia na väčšom tanieri. Tu už je ryže viac, než odporúčam v jedálničku na chudnutie. Samozrejme, mäsové guľky pri chudnutí musíte spraviť prakticky bez tuku, čo nie je tak celkom jednoduché.

Iný príklad – hlboký tanier poctivo naplnený špagetami. Takto sa chudnúť nedá, to je porcia pre manuálne pracujúceho chlapa. Ale všimnite si, že na takom tanieri to pôsobí pomerne „normálne“.

Len to potom nesmie skončiť tak, že jedlo ktoré sa nezmestí na tanier budete ukladať vedľa neho. To by sa chudnutiu veľmi nedarilo.

Všeobecne teda môžete počítať s tým, že ak budete jedávať z menších tanierov, zjete primerané množstvá jedla. To je ideálny spôsob, ako nediétovať a spraviť niečo pre štíhlu líniu. Samozrejme, hladovať pritom nesmiete! To zaistíte tak, že pred každým jedlom zjete trocha zeleniny.